Enterprise Content Management

Kdy? 10.12.2009 13:00
Kde? ZČU / FAV
Kategorie

Ing. Michal Beránek

Tieto

Software pro řízení obsahu neboli Enterprise Content Management představuje dlouhodobě jednu z nejvýznamnějších oblastí nasazení software jak ve státní správě, komerční i nekomerční sféře.

Oproti jiným typům software do této oblasti patří velmi široké spektrum nástrojů, které spojuje jeden společný jmenovatel, a to řízení a správa nestrukturovaného obsahu tj. dokumentů, web stránek, e-mailů, obrázků, multimediálních souborů atd. Význam používání nástrojů ECM roste přímo úměrně s tím, jak přibývají zdroje informací a také s tím, jak dochází k uchovávání informací v nejrůznějších formátech a podobách. Je přitom nutné mít na paměti, že právě v těchto dokumentech a dalších objektech zájmu ECM systémů, jsou velice často uloženy informace, které jinde nejsou a které nelze jinak získat, protože jinde /např. v ekonomickém systému/ nejsou.

Pro dobrou orientaci v ECM technologiích je potřeba mít přehled nejen o samotných nástrojích, ale také o dalších souvislostech, jako je například speciální hardware /dokumentové skenery, datová úložiště/, integrační prostředky, ale také o metodice implementace ECM systémů.

Obsahem přednášky Enterprise Content Management není jen samotné představení této oblasti software, ale také konkrétní příklady z praxe, přehled trhu a další business souvislosti.

Přednáška proběhne v posluchárně UP101.

Evropská unie, ESF, MŠMT, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, ZČU

Vyhledávání

RSS kanál

Chcete mít stále aktuální přehled toho, co se chystá? Přidejte si náš kanál s přehledem chystaných událostí do Vaší RSS čtečky.