Inteligentní agenti v průmyslové automatizaci

Kdy? 21.1.2015 9:00
Kde? ZČU / FAV / UC 143 (zasedací místnost)

Přednáší: Ing. Pavel Vrba, Ph.D.

Habilitační přednáška pojednává o výzkumu a vývoji pokročilých metod řízení v průmyslové automatizaci založených na principech multi-agentních systémů. Oproti klasickým centralizovaným a hierarchickým přístupům používaným v průmyslu přináší navržené řešení mnohem větší míru flexibility a robustnosti díky rozdělení rozhodovacích a řídicích procesů mezi autonomní a kooperující agenty. V předášce bude představen systém MAST vytvořený jako multi-agentní nástroj pro simulaci a řízení diskrétních výrobních procesů. Jednotlivý agenti reprezentující fyzická zařízení v továrně, jako stroje, roboty, dopravní pásy, výhybky apod., zajišťují ve spolupráci s agenty výrobků dynamické řízení výroby, které je odolné vůči poruchám a může být snadno rekonfigurováno. Budou představeny dvě případové studie nasazení systému MAST v reálných podmínkách, a to pro simulaci balicí linky na Univerzitě v Cambridgi v Anglii a řízení paletového dopravního systému na Technické univerzitě ve Vídni.