Konvoluce v digitální holografii

Kdy? 26.4.2010 14:00 - 15:30
Kde? ZČU / FAV / KIV
Kategorie


Petr Lobaz

Digitální holografie je prudce se rozvíjející oblastí, která nalézá uplatnění mimo jiné ve zpracování signálů, konstrukci optických systémů nebo ve strojírenství. Je to také jeden z možných přístupů ke konstrukci displeje s 3D obrazem. Základním problémem digitální holografie je výpočet šíření světla. Ukazuje se, že za jistých podmínek je možné tento výpočet provést algoritmy rychlé konvoluce.

Na semináři si vysvětlíme jak fyzikální podstatu šíření světla, tak i samotné digitální holografie. Dále se zaměříme na algoritmy rychlé konvoluce a vysvětlíme si, v čem spočívá jejich trik. V neposlední řadě si vysvětlíme, jak prakticky obcházet paměťová omezení za cenu teoreticky vyšší časové náročnosti.

Seminář je vhodný jak pro zájemce o holografii, tak pro zájemce o zpracování signálů, diskrétní Fourierovu transformaci nebo rychlé algoritmy. Seminář potrvá přibližně 90 minut.

Přednáška proběhne v místnosti UL411.

Ke stažení

Video z přednášky (992 MB Matroska)

Doporučené přehrávače: Media Player Classic nebo VLC media player. Alternativní možnosti přehrávání lze nalézt na stránkách Matroska.

Evropská unie, ESF, MŠMT, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, ZČU

Vyhledávání

RSS kanál

Chcete mít stále aktuální přehled toho, co se chystá? Přidejte si náš kanál s přehledem chystaných událostí do Vaší RSS čtečky.