Pokroky v oblasti predikce a prevence osteoporotických zlomenin

Kdy? 23.10.2012 15:30 - 17:30
Kde? ZČU / FAV / UL407 (učebna)

Josef Kohout

Cíl semináře:

1) seznámení kolegů "grafiků" (Centrum počítačové grafiky) a kolegů působících v oblasti biomedicíny (KIV, ale také jiné katedry), s tím, co jsme téměř dva roky vyvíjeli za účelem podpory rozvoje synergií mezi naším týmem a jinými týmy

2) seznámení odborníků působících v oblasti predikce a prevence osteoporotických zlomenin představení s novou technologií, na jejíž vývoji se Centrum počítačové grafiky při Katedře informatiky a výpočetní techniky na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni podílelo a která přináší možnost stanovení personalizovaného rizika osteoporotické zlomeniny a jeho změny v závislosti na zvoleném způsobu léčby, přičemž spolehlivost prognóz se ukazuje být podstatně vyšší než v případě nástrojů běžně používaných v současné době (FRAX), což vede k zamezení 8% osteoporotických zlomenin.

Kdy: v úterý 23.10. od 15:30 do 17:00
Kde: UL 407 (pozor, může se změnit podle počtu zaregistrovaných účastníků)

Prosím zaregistrujte se na: