SSME (služby - věda, správa a realizace)

Kdy? 4.5.2011 10:15
Kde? ZČU / FAV

Ing. Jaroslav Zelený, CSc.

IBM ČR

Služby již představují velmi podstatnou složku ekonomiky každého státu. Řada technických oborů má stále více charakter služeb. Absolventi univerzit však dosud nebyli při studiu na tuto změnu dostatečně připraveni. Proto vzniklo SSME – Service – Science, Management and Engineering (služby – věda, správa a realizace). Jedná se o multidisciplinární použití vědy, managementu a inženýrských disciplin se zaměřením na služby. Na této aktivitě se podílejí univerzity, uživatelé služeb a poskytovatelé služeb, mezi které patří i služby státu. Výstupem jsou učební osnovy, výzkum a jeho závěry. SSME představuje multidisciplinární prostředí zahrnující management, procesy modely, dále vědu a technologií a konečně tzv. soft skills – komunikaci, chování v komunitě, práce s lidmi atd.

Přednáška proběhne v místnosti UP104.